Saue valla meistrid discgolfis on selgunud

10. juuni 2024, 17:47

Aasta 2024 Saue valla meistrivõistlused discgolfis toimusid traditsiooniliselt nelja etapilise võistlusena Turba - 28.mai, Kernu - 30 mai, Ääsmäe - 4.juuni ja Saue linna - 6.juuni, discgolfi radadel. Kokku võttis neljast etapist osa 141 võistlejat.

Kõigil võistluspäevadel oli võistlejate saatjaks suurepärane suvine ilm. Võisteldi erinevates võistlusklassides. Naisveteranidest tuli Saue valla meistriks Evely Vinni. Teise koha saavutas Aire Tark ja kolmanda Maret Tombak. Naisteklassis võitis kulla Mari-Liis Joa, hõbedal hiljuti Terassarja võitnud Mirje Tombak. Pronksine autasu jäi kahjuks selles võistlusklassis välja andmata. Meesveteranidest näitas head taset Armo Aas, kes peale kolmandat etappi Ääsmäel asus võistlust kokkuvõttes juhtima ja suutis oma kahe viskelist edu hoida kuni võistluse lõpuni. Hõbemedal Sten Põldroosile ja pronks Siim Tõnissonile.Väga hea võistluse tegi samuti eelmise aasta meister Rivo Pajur, aga kuna Ääsmäe etapil ei õnnestunud Rivol osaleda, siis võistlusjuhendi järgi poodiumile ei lubatud, sest üldvõitu said püüda kõigil neljal etapil osalenud võistlejad. Eriauhindadena olid välja pandud karikad võistlustel absoluutselt parima tulemuse välja visanud võistlejale. Meeste võistlusklassis domineeris ülivõimsalt teist aastat järjest Mallor Mettis, seda samuti kokkuvõttes väga hea võistluse teinud tugeva kergejõustiku taustaga Kristjan Krimbergi ees. Kolmanda koha viskas välja venna Heiki eeskujul Siim Tõnisson. Siim pidas kuni lõpuni pingelist võistlust Lauri Kaasikuga, edestades Laurit võistluse lõppedes kõigest ühe viskega. Lauri on Kernus discgolfi eestvedaja ja nädalamängude korraldaja. Selleks aastaks on meistrid selgunud, ühena tähtsamatest võistlustest ootab Saue valla sportlasi Eestimaa Suvemängud Kuressaares 17.-18.-ndal augustil. Tänud võistlejatele ja Saue Discgolfi klubi eestvedajale Valdis Toomastile läbi viidud võistluste eest.