Saue valla MV korvpallis

11. detsember 2023, 18:26

Tuula on Saue valla 2023 aasta meister korvpallis

Laupäeval, 9.detsemberil, olid pealtvaatajad Saue Kooli saali kogunenud juba hommikul kella 10ks. Algas traditsiooniline korvpalliturniir, selgitamaks välja Saue valla meistrid. Esimeses kohtumises läksid vastamisi Saue kohalikud võistkonnad Saue KK ja Saue SEL. Esimene pool mängust möödus tasavägiselt ning Saue SEL kaotas poolaja vaid 2 punktiga, teisel poolajal surus Saue KK kindlalt oma mängujoonise peale ning mäng võideti tulemusega 47:24. Peale väikest pausi, pidi Saue KK uuesti väljakule jooksma, seekord suurfavoriidi Tuula pallivõlurite vastu. Tuula tegi seisu selgeks juba esimese veerandajaga, mis võideti 11 punktiga ja edasi kontrolliti mängutempot, teisel poolajal hakati selgelt juba energiat hoidma viimaseks kohtumiseks. Tuula võitis mängu kindlalt tulemusega 49-37. Kolmanda mängu Tuula ja Saue SEL vaheline stsenaarium aga kujunes sootuks teistsuguseks, kui suurfavoriidid oleksid oodanud. Tuula ei suutnud kuidagi kaitses realiseerida oma selget pikkuse ülekaalu ja see andis Saue SEL esimese veerandaja ülekaaluks lausa 12 punktise edu ja sama suurepärase visketabavusega jätkates tegi teise veerandi keskel Saue SEL seisuks 26-8. Tuula oli sunnitud võtma minutilise vaheaja ja peale nõupidamist oli selge, et Tuula võtab siiski oma ja algas tagasitulek suurepärase kaitsemängu toel. Teise poolajal lasi Tuula vastastel visata vaid 10 punkti enda 38 vastu ja oligi kolmandat aastat järjest võetud Saue valla meistritiitel. Lõplik paremusjärjestus: 1. Tuula, 2. Saue KK, 3. Saue Ettevõtete Liit.  Tuula võistkonnas mängisid: Mart Riga, Madis Sõnajalg, Martin Meierau, Georg Ratas, Martin Polman ja Marko Viik.

Korraldajad tänavad kõiki osalejaid ja mänge vilistanud kohtunike Rein Tammik’t ja Veiko Juuse’t. Kohtumiseni tuleval aastal!